Srečanje projekta COMHOM v Helsinkih

Od 3. do 5. junija 2026 smo se v Helsinkih udeležili mednarodnega srečanja projekta COMHOM – Comprehensive Approach to Combating Homelessness, ki ga financira Evropska unija iz Evropskega socialnega sklada plus (ESS+). Projekt povezuje projektna partnerstva in organizacije iz različnih evropskih držav. Naše društvo je eno od dveh sodelujočih organizacij iz Slovenije, druge vključene organizacije pa prihajajo iz številnih drugih evropskih držav.

Na srečanju smo predstavili napredek našega pilotnega dela ter izkušnje, izzive in priložnosti, s katerimi se srečujemo pri uvajanju skupnega sistema za spremljanje in vrednotenje dela z brezdomnimi osebami. Skupaj z drugimi sodelujočimi organizacijami smo spreminjali dobre prakse in spoznavali različne načine uporabe podatkov in digitalnih orodij pri načrtovanju podpore osebam brez doma.

V okviru skupnih delavnic smo sodelovali pri oblikovanju naslednjih korakov projekta ter razvoju prihodnjih pilotnih aktivnosti. Srečanje je bilo tudi dragocena priložnost za povezovanje, medsebojno učenje in krepitev sodelovanja med organizacijami, ki si prizadevajo za kakovostnejše in učinkovitejše obravnavanje brezdomstva v Evropi.