Zaključni nastop otrok iz dopoldanskega varstva in učenja glasbe

Pokazali so nam, kaj so se v tem letu naučili in nam z glasbo polepšali popoldne. Med glasbenimi točkami so prostovoljci deklamirali pesmi Anje Štefan, ki so nas nagovarjale, kako koristno preživeti počitniške dneve.
Otroci iz dopoldanskega varstva so oblečeni v žabice povedali pesem o žabi, otroci učenja glasbe pa so zapeli in zaigrali pesmi na kitaro, flavto, klavir in violino. Na steni je bilo prikazano tudi besedilo pesmi, tako da smo lahko obiskovalci zapeli zraven. Nastop smo zaključili s Kekčevo pesmijo, ki nas je veselo ponesla v prihajajoče počitniške dni.
Nastopajoči so nam želeli sporočiti, da je v času počitnic lepo, ko skupaj delamo, si vzamemo čas za drugega, iščemo družbo, gradimo trden dom, v katerega se bomo z veseljem vračali in povsod nosimo dobro voljo.
Lepo je, ko skupaj ustvarjamo in se veselimo sadov vloženega truda. O tem govori tudi pesem Anje Štefan, ki smo jo slišali na nastopu.

ČEBELA
Prebuja se jutro, prebuja nov dan
in ptičji ščebet je vesel in ubran
in rosa se sveti na travi, na cvetu
in že jo zagledaš, čebelico v letu.

Nabira in pije pomlad razcveteno,
nabira za skupnost, ki diha kot eno,
od sončnega vzhoda, ves dan, do zahoda,
ji delo je delo in hkrati svoboda.