Veselje, ustvarjanje ter štiri adventne svečke

Pred začetkom adventa, v soboto, 1. decembra, smo se zbrali v Marijinem domu in skupaj izdelovali adventne venčke.
Zbrale smo se družine, mladi, otroci, vsi, ki se zbiramo na Gradu in izdelali adventni venček za svoj dom, pa tudi za none in nonote, tete in strice, prijatelje in sosede. Že več let naše adventne venčke vsi z veseljem pričakujejo.
Tudi najmlajši otroci so bili navdušeni in ustvarjalni pomočniki. Kar težko so se odločili, katere okraske iz narave, ki jih čez leto nabiramo, izbrati. Imeli smo veliko izbiro suhega cvetja, storžkov, želodov, kamenčkov, školjkic… No, izbire so padle in nastajali so res lepi venčki.
Malo smo tudi poklepetali in se se okrepčali s čajem, kavo in domačim pecivom.
Naj navdušenje in veselje, ki je bilo prisotno pri našem ustvarjanju ostaja živo skozi cel advent, v pričakovanju Gospodovega prihoda.