Sveti Miklavž med otroki in družinami na Mirenskem Gradu

Vas je danes na okenski polici pričakalo darilce ali šiba? Danes goduje sveti Nikolaj ali Miklavž, krščanski škof in svetnik.

Miklavž na današnji dan obišče vse pridne otroke. A ker je pridnih otrok veliko, dan pa prekratek, da bi jih vse obiskal, je na Mirenski Grad prišel že na 1. adventno nedeljo po družinski maši. Mladi so pred njegovim prihodom, v do zadnjega kotička napolnjeni dvorani Gnidevčevega doma, zaigrali kratko igrico o medsebojni pomoči in prijateljstvu malih gozdnih živali. S spremstvom angelov nas je tudi Miklavž spodbudil naj bomo med seboj prijatelji tako kot gozdne živali v igrici in naj se imamo radi. Vsem pridnim otrokom pa je razdelil tudi darila.


Hvala vsem Miklavževim pomočnikom, ki so se potrudili s pripravo miklavževanja in otrokom narisali nasmeh na obraz.