POPLAVA V DNEVNEM CENTRU ZA BREZDOMCE - prosimo za pomoč

Letošnja jesen nam ne prizanaša. Konec avgusta smo imeli v Dnevnem centru za brezdomce požar na instalaciji. Komaj smo očistili in sanirali prostore ter namestili nove aparate, že nas je doletela poplava. Hud naliv konec septembra, ki je prizadel vso Ljubljano, ni prizanesel niti dnevnemu centru: voda je zalila vse prostore, tudi zavetišče, kjer biva 7 brezdomnih oseb. Poškodovanih oz. uničenih je več omar in aparatov, ki jih nujno potrebujemo za pomoč brezdomnim: pomivalni stroj, gospodinjski in industrijski pralni stroj, industrijski sušilni stroj, osebni računalnik, video snemalnik ter UPS naprave. Z vsem, kar imamo, želimo ravnati gospodarno, zato smo stroje zavarovali strojelomno. Tako huda poplava pa nas je povsem presenetila, zato za poškodovane stroje ne bomo prejeli odškodnine. Škode je za okrog 10.000,00 EUR. 

Ker sami tako velikih stroškov ne bomo zmogli poravnati, vas pri tem prosimo za pomoč. 
Sredstva lahko nakažete na račun Društva prostovoljcev VZD:
TRR: SI56 6100 0001 6125 821, sklic: 00  2021 09

Lahko pa tudi optično preberete spodnjo QR kodo:

image.png

Najlepša hvala za vsak vaš dar!