Miklavževanje pri brezdomcih v Novi Gorici

Tudi brezdomci v Novi Gorici so lahko občutili delček pravljičnega vzdušja, ko jih je v četrtek, 5. 12. 2019 obiskal sv. Miklavž v spremstvu angelov in v družbi nekaterih prostovoljcev, ki pomagajo pri deljenju toplih obrokov brezdomcem v parku pri avtobusni postaji.

Med tem ko so prostovoljci brezdomcem delili hrano in pijačo, jih je nenadoma presenetil Sv. Miklavž. Brezdomce je ogovoril, da so to leto bili pridni in jih spodbudil, naj se še naprej trudijo in predvsem naj ne obupajo. Vsakega je poklical po imenu in mu podaril vrečo z dobrotami, da se bodo tudi oni lahko posladkali in začutili, da skrbi za njih.

Tudi mimoidoči otroci in odrasli so se Sv. Miklavža razveselili in nekateri so se pridružili pri skupnem prepevanju ob spremljavi kitare. Tako smo v lepem vzdušju zaključili Miklavžev večer.