Kaj je resnica?

Pri tem pa nas je spremljala tema, ki jo je skrbno pripravil Peter Žakelj. Sam nas je vodil skozi razmišljanje, dileme in nam bil na razpolago za osebni pogovor.

Druženje smo pričeli v petek zvečer s skupno večerjo, ter nadaljevali s pogovorom in osebnim razmišljanjem. Razmišljali smo o tem, da si vsi želimo, da bi bila resnica enostavna stvar, da bi vedeli kdo ima prav oziroma ali imamo tudi sami kdaj prav. 

V soboto po zajtrku smo se razdelili v skupine ter ob delu spoznavali bližnjega. Tako smo skupaj očistili krompir, pripravili drva, očistili dom, poskrbeli za živali in rože,... Dan smo nadaljevali s pogovorom o tem kaj vse na ovira pri spoznavanju resnice, kakšen je naš odnos in drža do sogovornika, s kakšnim namenom stopimo do njega in ali je naša vsebina pogovora konkretna in jasna. Sledil je čas za skupno druženje, igro in delavnice. 

V nedeljo smo svoje razmišljanje podelili v manjših skupinah ter dan zaključili z obiskom svetega Miklavža.