Blagoslov Marijinega doma na tretji sveti večer

Nedeljska božja beseda in pridiga pri sveti maši nas je vzpodbudila, da bi Besedo vzeli zares in svoje življenje naravnavali po njej, saj »v njej je bilo življenje in življenje je bilo luč ljudi«.

Po maši smo se v cerkvi zbrali pri blagoslovu vode in krede in se skupaj odpravili blagoslovit in pokadit Marijin dom. Z molitvijo in pesmijo smo se zahvalili za vse milosti, ki smo jih v preteklem letu prejeli in prosili Božjega blagoslova, da bi Beseda resnično vodila naše delo in odnose. Za mnoge, ki so se blagoslova udeležili, je bila to hkrati priložnost, da smo si skupaj ogledali prostore, kjer potekajo aktivnosti Centra za družine Mirenski Grad. Naše druženje smo zaključili s prijetnim klepetom ob čaju, piškotih, ogledu ognjemeta ter z željo, da bi po Besedi dajali življenje naprej, razločevali med temo in lučjo in s svojim življenjem pričevali za Kristusa.