Domov
"Pri svojem delu se ne zanašajte nase, ampak na božjo Previdnost, pri tem pa morate biti ponižni in potrpežljivi."
sv. Vincencij Pavelski
brezdomci.jpgdogodki.jpgotroci_in_mladi.jpgprostovoljci.jpgstarsi.jpgvzd.jpg

Zavetišče za brezdomce

 

Namen Zavetišča za brezdomce VZD je brezdomcem najprej ponuditi  konkretno materialno pomoč (prenočišče, hrana, shranjevanje osebnih predmetov), nato pa jih vzgajati za dostojanstvo, ki so ga na ulici izgubili (spanje v primernih pogojih, skrb za osebno higieno, čiščenje prostorov ...). 

KAPACITETA

V zavetišču je sedem postelj, ki so skoraj ves čas zasedene. Postelje so namenjene moškim uporabnikom.

POGOJI ZA VKLJUČITEV V PROGRAM

O vključitvi v program odloča tim zaposlenih v dnevnem centru in zavetišču na podlagi pisne prošnje za sprejem v Zavetišče VZD. Prošnjo uporabniki dobijo pri zaposlenih v Dnevnem centru za brezdomce.

PSIHOSOCIALNA POMOČ

Strokovni delavci društva uporabnikom pomagamo pri urejanju socialnega statusa in administrativnih zadev. Nudimo jim svetovalne in osebne pogovore (pomoč v stiskah, svetovanje pri reševanju težav, itd.), spremstvo in zagovorništvo (spremljanje na uradne in zdravstvene ustanove, zdravljenja odvisnosti, itd.) in jih spodbujamo k bolj kvalitetnemu načinu življenja.